Подорожує Україною та викладає: чим займається нині екс-глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба.

Кулеба був міністром закордонних справ протягом 4,5 років
Колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба після звільнення з посади продовжує бути активним у медіапросторі. Зокрема, нещодавно він розсекретив зарплати дипломатів в українському МЗС.
"Телеграф" розповість про кар'єру відомого дипломата, і чим він займається зараз.
Кулеба народився в 1981 році в Сумах. Здобув освіту з міжнародного права у Київському національному університеті імені Шевченка. Після закінчення вишу займався науковою діяльністю та отримав звання кандидата юридичних наук.
Дипломатична кар'єра Дмитра розпочалася з ролі аташе в Службі головного юридичного радника Міністерства закордонних справ. Він також обіймав посаду секретаря постійного представництва України при міжнародних організаціях в австрійській столиці Відні.
Після певного часу Дмитро отримав роботу в секретаріаті міністра закордонних справ України. Він також обіймав посаду радника віцепрем'єр-міністра Костянтина Грищенка. У 2014 році Кулеба повернувся до Міністерства закордонних справ, куди його запросив міністр Павло Клімкін. У цей період він став послом з особливих доручень, відповідальним за стратегічні комунікації.
У 2016 році Дмитро Кулеба був призначений постійним представником України при Раді Європи. Його основним завданням стало підняття ключових для України тем на міжнародній арені. Він активно працював над питаннями, такими як захист прав людини в анексованому Криму, залучення європейських політиків до процесу реформ в Україні та ініціювання відкликання російської делегації з ПАРЄ.
У 2019 році дипломат був призначений віцепрем'єр-міністром, відповідальним за європейську та євроатлантичну інтеграцію в уряді Олексія Гончарука. Крім того, він очолював Комісію з питань координації євроатлантичної інтеграції. Після розпуску уряду Гончарука Кулеба залишився одним із небагатьох, хто зберіг свою позицію, і в результаті отримав нову роль міністра закордонних справ.
Протягом останніх років Кулеба займався дипломатичною роботою. Зокрема, він докладав зусиль, щоб Україна стала кандидатом в члени ЄС і партнером розширених можливостей НАТО. Його завданнями були також підготовка установчого Саміту Кримської платформ і залучення в Україну інвестицій.
Дмитро проводив бесіди з міжнародними партнерами щодо постачання озброєння Україні. Крім того, він піднімав питання про необхідність притягнення Росії до відповідальності за злочини, скоєні на території нашої держави.
У 2023 році Дмитро значно схуд і оновив свій стиль. Як зазначив дипломат, йому вдалося скинути вагу завдяки рекомендаціям фахівців із харчування. Він зменшив споживання певних продуктів і почав більше займатися фізичною активністю.
У вересні 2024 року Кулеба вирішив залишити посаду міністра закордонних справ. Існували чутки, що йому надходила пропозиція очолити нову спільну місію України в НАТО та Європейському Союзі, але Дмитро вирішив відмовитися від цієї можливості.
Деякий період Кулеба мандрував українськими містами, ділячись інформацією про різноманітні історичні локації. Крім того, він активно коментував важливі події в Україні та світі на своїх платформах у соціальних мережах.
У 2024 році Кулебу призначили старшим дослідником Гарвардського університету. Там його охарактеризували як "міжнародно визнаного одним із найвпливовіших дипломатів свого покоління та світового захисника демократії, свободи та стійкості".
Окрім цього, Дмитро став доцентом французького Інституту політичних досліджень. Там він викладає авторський курс "Воєнна дипломатія". Водночас робота у вишах США і Франції не передбачає фізичної присутності. Також Кулеба активно веде соцмережі та дає інтерв'ю різним медіа.
Раніше "Телеграф" повідомляв про зникнення колишнього міністра культури України Євгена Нищука, якого вважали "голосом Майдану".