Юридичний портал

Зниження гендерної диспропорції в заробітній платі до 13,6%: які кроки здійснить Україна для досягнення цієї мети.

Україна поставила перед собою амбіційне завдання — зменшити різницю в оплаті праці між жінками і чоловіками з 18,6% до 13,6% до 2030 року. Уряд активно працює над реалізацією цієї мети. Заступник Міністра економіки Тетяна Бережна озвучила цю інформацію під час засідання Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття, що відбулося при Міністерстві закордонних справ, присвяченому темі "Україна і Партнерство Біарріц: досягнення та майбутні перспективи". Про це повідомляє пресцентр Урядового порталу.

У заході взяли участь Олена Зеленська, перша леді України, Андрій Сибіга, Міністр закордонних справ, а також представники державних органів, громадських організацій та міжнародних партнерів. Делегати центральних виконавчих органів презентували основні досягнення року за кожним із п'яти зобов'язань, які Україна зобов'язалася виконати в рамках "Партнерства Біарріц".

"Проблема зайнятості жінок стосується не лише наявності робочих місць, але й необхідної інфраструктури: дитячих садків, шкіл, медичних закладів для сімей, а також укриттів на випадок бомбардувань. Я закликаю міжнародних партнерів підтримати відновлення того, що було зруйновано агресором. Адже якість інфраструктури безпосередньо впливає на можливості жінок працювати та заробляти", - зазначила Олена Зеленська, перша леді України.

За словами заступника Міністра економіки України Тетяни Бережної, проблема нерівності в оплаті праці чоловіків та жінок є актуальною для всіх країн світу без винятку. В Україні схвалено Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року, яка має амбітну мету -- зменшити гендерний розрив з 18,6% до 13,6%, наблизившись до середнього показника країн ЄС. І для її досягнення передбачений комплекс заходів.

Цього року, за підтримки ООН Жінки, Офісу першої леді та уряду Швеції, ми ініціювали інформаційну кампанію "Звісно. Зможеш!", метою якої є подолання гендерних стереотипів, з якими, напевно, стикалася кожна жінка. Міністерство економіки також представило новий сучасний Трудовий кодекс, який забезпечить жінкам гнучкі умови працевлаштування. Ми плануємо розширити кількість видів трудових договорів до восьми, включаючи легалізацію надомної, дистанційної та сезонної роботи. Окрім того, ми закріплюємо право жінок і чоловіків на рівну оплату праці за аналогічну або рівноцінну діяльність, а також забезпечуємо рівні можливості для обох батьків щодо відпустки по догляду за дитиною. Ми скасовуємо застарілі норми, наприклад, заборону на відрядження для вагітних жінок. Завдяки цим змінам жінкам буде простіше поєднувати роботу та материнство, що підвищить їхню конкурентоспроможність на ринку праці, — підкреслила Тетяна Бережна.

Уряд також реалізує грантові ініціативи, спрямовані на підтримку жіночого підприємництва, особливо для ветеранок, дружин військових та родичів загиблих захисників. Однією з таких програм є "Створюй!", що орієнтована на власниць переробних підприємств. Зараз 57% учасників програми "Власна справа" та 55% одержувачів грантів для ветеранів, ветеранок та їхніх партнерок становлять жінки.

Крім цього, реалізуються програми, що підтримують працевлаштування, навчання та перепідготовку, які дозволяють жінкам освоїти нові, сучасні професії. Отримати нову спеціальність або підвищити свою кваліфікацію можна завдяки ваучерам на навчання, що видаються Державною службою зайнятості. Серед 23 тисяч українців, які отримали ваучер у цьому році, 72% складають жінки.

Заступник Міністра економіки підкреслила, що на Міжнародній конференції з відновлення України URC-2024, яка відбулася в червні в Берліні, була заснована ініціатива під назвою Skills Alliance. У цей проект увійшли майже 50 країн, донорські організації, міжнародні партнери та представники бізнесу, з метою підтримки 180 тисяч українців у здобутті нових професій або підвищенні їхньої кваліфікації протягом наступних трьох років.

Читайте також