Юридичний портал

"Відволікає громадян, привертає увагу, є певні правопорушення": у Верховній Раді озвучили дані про те, скільки українців ТЦК мобілізує щомісяця.

Роман Костенко, народний депутат від "Голосу", розповів, що Україна щомісяця мобілізує близько 30 тисяч особового складу.

Роман Костенко, секретар Комітету Верховної Ради України з національної безпеки, оборони та розвідки, висловився про діяльність ТЦК, вважаючи, що вони не виконують своїх основних обов'язків. Він підкреслив, що питання мобілізації повинні контролювати органи місцевої влади. Цю інформацію Костенко озвучив під час свого інтерв'ю на радіо Radio NV.

Одночасно закон stipulates, що організацією мобілізації повинні займатися місцеві органи влади, а не військові структури.

"Чому ТЦК сьогодні виконує свої функції? Вони зупиняють людей, залучають їх, і це виглядає як певні незаконні дії. Проте насправді це єдиний орган, що формує наші збройні сили. У цьому процесі військові повинні лише завершити етап - приймати добровольців та тих, хто отримав повістки, оформляти їх, щоб вони могли потрапити на фронт. Але багато людей не бажають йти туди. Ті, хто має сприяти їхньому призову до військових, - це місцева влада, яка, на жаль, не проявляє активності у цьому питанні", - зазначив Костенко.

За його словами, місцева влада і політики уникають питання мобілізації, оскільки усвідомлюють, що якщо почнуть вручати повістки, це викличе негативну реакцію серед населення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог здійснив 47 атак на Покровьскому напрямку - Генштаб показав карти війни

"Існують місцеві адміністрації, які також повинні виконувати ці функції. Важливо не просто передавати це завдання ТЦК, а організувати процес. Це відповідальність Офісу Президента та Уряду. Необхідно забезпечити, щоб місцева влада ефективно працювала і виконувала свої обов'язки на місцях. Лише тоді не буде потреби виходити на вулиці та зупиняти людей," - зазначив Костенко.

Нардеп підтвердив, що бувають випадки, коли під час затримання працівники ТЦК порушують права людини.

"Є такі випадки. Ми на місяць призиваємо, щоб не говорити конкретну цифру, близько 30 тисяч особового складу. Так, ці випадки є, 100%. Але давайте говорити про випадки того, що у нас, мабуть, 1,5 млн осіб, які не оновили свої дані і не йдуть у ТЦК. І давайте говорити про випадки, що в нас солдати на першій лінії сидять по 200 днів", - пояснив Костенко.

Костенко висловив свою думку щодо слів президента України Володимира Зеленського, який зазначив, що демобілізація в Україні стане реальністю лише після здобуття перемоги у війні з Росією.

"Демобілізація безпосередньо пов'язана з мобілізацією населення. Якби ми мали достатню кількість людей для мобілізації, можливо, вже обговорювали б терміни демобілізації. Я підтримую ідею встановлення чітких термінів, адже це слугує конкретним стимулом для громадян. Верховна Рада доручила Уряду розробити законопроект про демобілізацію, і це завдання потрібно було виконати ще минулого року. Проте, на жаль, цього не сталося", - підкреслив Костенко.

Читайте також