Юридичний портал

Продаж планет оголошена незаконною

Продаж планет оголошена незаконною
Придбати в подарунок близькій людині зірку останнім часом стало реально. Люди, не шкодуючи грошей скуповують космічні тіла і ділянки на планетах. Однак, як з'ясувалося - все це незаконно. Сертифікат на такі покупки можна вважати звичайним папірцем.

Подібні послуги стали дуже популярними серед тих, хто хоче здивувати свого близької людини оригінальним подарунком. Відвідати свої космічні шість соток щасливому володареві навряд чи доведеться, але хоча б гріє думка про існування власної дачі на далекій планеті.

Головна перевага покупки зірки, полягає в тому, що її можна назвати ім'ям власника і це буде прописано в сертифікаті. Продавці пояснюють, що таким чином небесне тіло офіційно закріплюється за його власником.

Проте астрономи визнали все це незаконними. У покупців зірок немає ніяких юридичних прав навіть на назви далеких світів, не кажучи вже про право власності на ресурси планет, повідомляє Russia Today.

"Будь-яка система найменувань екзопланет є науковим, а не комерційним питанням. Назви повинні бути зрозумілі вченим по всьому світу, а значить, ніяких прізвищ, імен собак та інших" фантазій "у назві" номерних "планет не повинно бути", - підкреслюють фахівці Міжнародного астрономічного союзу.
 
Варто відзначити, що оригінальна послуга, яка виявилася попросту продажем звичайним папірцем, доступна кожному. Придбати зірку можна за одну тисячу рублів - правда вона буде задоволена мала, та й у бінокль її не побачити. Найдорожча зірка коштує 400 тисяч рублів, але і на неї є свій покупець. Видимі в бінокль космічні тіла коштують в районі 10 тисяч рублів, неозброєним поглядом - 100 тисяч.

Ділянки на Марсі, Місяці й Венері продаються в акрах, при цьому найменший ділянку становить приблизно 0,25 акрів (це приблизно десять соток землі). Стандартні ділянки в один акр (40 соток) називаються "самим вигідним придбанням у космічному просторі".

Тим часом, фахівці Міжнародного астрономічного союзу вдячні шахраям за залучення уваги і інтересу до питання дослідження нашого Всесвіту. Враховуючи нові можливості пошуку і виявлення планет, МАС в 2013 році оголошує конкурс на назви для 53 позасонячних планет за результатами голосування.



Читайте також