Голова Верховного Суду повідомив, що минулого року Європейський суд з прав людини прийняв 158 рішень стосовно України.

Про це повідомив очільник Верховного Суду Станіслав Кравченко під час представлення україномовної версії платформи для обміну знаннями Європейського суду з прав людини, згідно з інформацією кореспондента Укрінформ.
"Європейський суд з прав людини демонструє вражаючу ефективність у своїй діяльності. Зокрема, у 2024 році було винесено 158 рішень, пов'язаних з Україною," - поділився Кравченко.
За його словами, Система українськомовної версії платформи обміну знаннями Європейського суду з прав людини активно оновлюватиметься. "Таким чином, ми зможемо вивчати не тільки вже ухвалені рішення ЄСПЛ, але й бути в курсі подій. Буквально за кілька тижнів від прийняття рішень. (До платформи буде додано переклад рішення ЄСПЛ українською мовою - ред.). Я вважаю це дуже важливим, адже ми бачили проблему, зокрема і по Україні, коли (йдеться - ред.) про рішення ЄСПЛ щодо подій, які відбувались там 10 чи 15 років тому. А коли ми говоримо про принцип відповідальності за дотримання прав людини національними системами, дуже важливо, щоб наші кроки були сучасними. Адже країна та законодавство змінюються", - додав голова ВС.
На його думку, українська версія Платформи обміну знаннями з ЄСПЛ сприятиме тому, щоб рішення національних судів стали більш ясними та зрозумілими.
"Дуже сподіваємося, що користь від використання платформи буде великою для всієї правової спільноти. Мета в нас одна - забезпечення дотримання прав людини, забезпечення принципу верховенства права. А також забезпечення того, щоб рішення національних судів були чіткими і зрозумілими", - додав він.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, у 2020 році Європейський суд з прав людини розпочав функціонування україномовного інтерфейсу в секції "пошук" на своєму сайті.
27 лютого 2025 року Європейський суд з прав людини та Верховний Суд втілили спільний проєкт щодо покращення доступності знань про практику ЄСПЛ, запустивши українськомовну версію Платформи обміну знаннями Європейського суду.