Юридичний портал

Народний депутат озвучив цифри, скільки громадян Україна призиває на службу щомісяця, а також висловився щодо теми демобілізації.

Щомісяця Україна проводить мобілізацію приблизно 30 тисяч військовослужбовців. При цьому закон stipulates, що організацією мобілізаційних заходів повинні займатися місцеві органи влади, а не військові структури.

Цю інформацію в ефірі Radio NV озвучив Роман Костенко, депутат Верховної Ради від партії "Голос" та секретар Комітету з національної безпеки, оборони і розвідки, повідомляє UAINFO.org.

"Чому сьогодні ТЦК виконує свої функції саме в такому форматі? Вони зупиняють людей, залучають їх, і іноді це супроводжується сумнівними моментами. Проте варто зазначити, що це єдиний орган, відповідальний за укомплектування наших збройних сил. Військові ж у цьому процесі повинні виконувати лише заключну роль — приймати добровольців і тих, хто отримав повістки, оформлювати їх, щоб вони могли потрапити на фронт. Проте, багато людей не бажають йти туди. А ті, хто відповідає за їх направлення до військових, — це місцева влада, яка фактично не виконує своїх обов'язків", — зазначив Костенко.

Він підкреслив, що місцеві політики не бажають братися за цю справу. Вони усвідомлюють, що якщо почнуть видавати повістки, це викличе негативну реакцію у людей.

"Є місцеві адміністрації, які теж мають це робити. Тут треба не ТЦК кудись передавати, а треба організувати - це завдання Офісу Президента, Уряду. Зробити так, щоб місцева влада працювала і виконувала свої функції на місцях. І тоді не доведеться ходити по вулиці, зупиняти людей", - додав Костенко.

Читайте також: Верховна Рада може надати дозвіл на виїзд за кордон для чоловіків віком 18-24 років.

Одночасно він зазначив, що іноді під час арештів працівники ТЦК можуть порушувати права громадян.

"Існують такі ситуації. Ми щомісяця призиваємо, щоб не вказувати точну цифру, близько 30 тисяч військовослужбовців. Так, ці випадки дійсно мають місце, 100%. Проте варто також згадати, що у нас приблизно 1,5 мільйона осіб, які не актуалізували свої дані та не звертаються до ТЦК. І не варто забувати про те, що наші солдати на передовій перебувають по 200 днів", - зазначив Костенко.

Окрім цього, депутат висловив свою думку про слова Зеленського, які стосуються того, що демобілізація в Україні стане можливою лише після здобуття перемоги у війні.

"Демобілізація безпосередньо пов'язана з мобілізацією громадян. Якби у нас були достатні людські ресурси для мобілізації, можливо, ми б могли обговорити терміни. Я підтримую ідею встановлення чітких строків, адже це надає конкретну мотивацію для людей... Верховна Рада доручила Уряду розробити законодавчий акт щодо демобілізації. Це завдання було актуальним ще рік тому, але його виконання так і не відбулося", - підкреслив Костенко.

Читайте також