Призовник планує змінити своє місце проживання: адвокат поділився важливою інформацією, яку варто знати.
Щоб уникнути труднощів з ТЦК, варто оформити дозвіл на зміну місця проживання.
Якщо призовник або військовозобов'язаний планує змінити своє місце проживання, йому необхідно повідомити про це Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, до якого він приписаний. Також важливо отримати відповідний дозвіл, щоб уникнути можливих проблем, зазначив юрист Дмитро Франчук в інтерв'ю виданню РБК-Україна.
За інформацією юридичного експерта, українське законодавство зобов'язує військовозобов'язаних, призовників і резервістів інформувати територіальні центри комплектування (ТЦК) про будь-які зміни в місці проживання протягом семи днів, щоб забезпечити оновлення їхніх військово-облікових документів.
Військовозобов'язаним слід дотримуватися встановлених процедур. Перш за все, необхідно звернутися до ТЦК за попереднім місцем реєстрації, вказавши в заяві причини для зміни місця проживання, та отримати дозвіл на зняття з обліку. Після цього треба завершити процедуру зняття з обліку за старою адресою та отримати відповідну довідку про це.
Після реєстрації за новою адресою необхідно звернутися до ТЦК, що розташований у вашому новому місці проживання, і подати військові облікові документи для внесення відповідних змін. Крім того, слід повідомити ЦНАП про ці зміни. При відвідуванні ЦНАП для реєстрації місця проживання важливо мати військовий обліковий документ, у якому буде відмітка про взяття на облік за новою адресою.
Проте існують певні аспекти, до яких адвокат рекомендує підготуватися. Наприклад, якщо чоловік підлягає мобілізації або отримав повістку, ТЦК може заборонити йому зніматися з обліку до завершення відповідних процедур.
Франчук також зазначає, що під час воєнного стану контроль з боку територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) значно посилено. Будь-які переміщення призовників та військовозобов'язаних без попереднього погодження можуть призвести до серйозних наслідків. Наприклад, якщо призовник не інформує ТЦК про зміну свого місця проживання, це може обернутися штрафом за статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, розмір якого коливається від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень.
У випадку, якщо ТЦК затримує процес оформлення, адвокат рекомендує військовозобов'язаному надіслати письмову заяву, вказуючи на відповідні норми законодавства. Також можна подати скаргу керівнику ТЦК або вищому військовому управлінню, або ж отримати консультацію у юриста.
Раніше УНІАН інформував, що чоловіки у віці від 18 до 60 років мають обов'язок протягом семи днів сповіщати відповідні органи про зміни у своєму сімейному стані, місці роботи та інші важливі дані. Цю інформацію слід оновити в установлені терміни. Зробити це можна також через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) або за допомогою "інформаційно-телекомунікаційних систем".
Також адвокатка Євгенія Рябека зазначила, що після отримання поранення військовослужбовець має право на фінансову підтримку та додаткові виплати під час періоду реабілітації, який може тривати від одного тижня до чотирьох місяців. Проте в окремих випадках законодавство дозволяє продовжити терміни лікування.
Керівниця Українського центру захисту прав людини Людмила Денісова підкреслила, що відповідно до нових норм військово-лікарської комісії, особи з помірними психічними розладами можуть бути визнані придатними для служби.