Юридичний портал

Протести в Грузії: учасники акцій влаштували підпал парламентської будівлі, а уряд запевняє, що не допустить повторення подій, подібних до Майдану.

У Грузії тривають масштабні мітинги. Попри спроби силового розгону, багато людей залишилася на ніч на вулицях.

У Грузії поліція за допомогою спецзасобів кілька разів намагалася розігнати мітинг, проте частина громадян не розійшлась.

Цю інформацію повідомляє News Georgia.

Грузинський прем'єр Іраклій Кобахідзе звинуватив європейських політиків та "агентуру" у виникненні насильства під час протестів у Тбілісі. У той же час, в кількох містах країни люди знову виходять на вулиці, організовуючи акції протесту.

"Основна відповідальність за вчорашній насильницький мітинг лежить на відповідних європейських політиках і бюрократах, на місцевій агентурі, п'ятій колоні, яка представлена у вигляді чотирьох політичних партій", - заявив Кобахідзе.

Напередодні десятки тисяч людей вийшли на вулиці, протестуючи проти рішення влади призупинити євроатлантичну інтеграцію. Спочатку протестувальники зібралися біля будівлі парламенту, перекривши проспект Руставелі та вигукуючи свої гасла. Однак незабаром обстановка загострилася. Мітингувальники розпочали кидати петарди та пляшки з фарбою в бік поліції, стукати різними предметами по воротах парламенту та намагатися зламати бічні входи. У відповідь на ці дії правоохоронці використали водомети та перцевий газ, що призвело до затримань.

Читайте також: Протести в Грузії набирають обертів: силовики побили та розігнали мітингувальників (фото)

Міністерство внутрішніх справ Грузії повідомило, що у Тбілісі протягом ночі було затримано 107 учасників акції протесту.

Сьогодні, 1 грудня, в Грузії проходять масові акції протесту проти рішення партії "Грузинська мрія" призупинити переговори про вступ до Європейського Союзу до 2028 року. Учасники протесту почали будувати барикади поблизу парламенту, а також демонтувати частини огорож, використовуючи лавки та стенди для своїх цілей.

Гучна декларація Сполучених Штатів Америки

Сполучені Штати Америки оголосили про тимчасове припинення стратегічного партнерства з Грузією після того, як уряд цієї держави вирішив зупинити процес євроатлантичної інтеграції до кінця 2028 року. Цю інформацію підтвердив речник Державного департаменту США Метью Міллер у своїй заяві, опублікованій в суботу, 30 листопада.

Різноманітні антидемократичні дії "Грузинської мрії" порушили основоположні принципи американо-грузинського стратегічного партнерства, що базувалося на спільних цінностях і зобов'язаннях у сфері демократії, верховенства права, розвитку громадянського суспільства, дотримання прав людини та основних свобод, а також на боротьбі з корупцією. У зв'язку з цим, Сполучені Штати вирішили призупинити дію цього механізму, як зазначив Міллер у своїй заяві.

Що каже влада

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі висловила думку, що призупинення стратегічного партнерства між США та Грузією є сумним наслідком антидемократичної, антизахідної, антиєвропейської та антигрузинської політики, яку проводить партія "Грузинська мрія".

"Сьогодні, як ніколи раніше, очевидно, що обрана ними стратегія має лише один вектор - у бік Росії," - підкреслила вона у своєму пості в соцмережі X в суботу.

Що передувало

28 листопада 2024 року прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе оголосив про рішення країни призупинити переговори щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. Він зазначив, що цей рік, за його словами, стане моментом, коли Грузія досягне економічної готовності для початку діалогу про вступ. У відповідь на цю заяву в країні почалися масові акції протесту, які розганяли правоохоронні органи.

Читайте також