Юридичний портал

ЗМІ: уряд Сербії накладає вимогу на банки щодо розкриття фінансових транзакцій протестувальників.

Міністерство фінансів Сербії нібито звернулось до банків із вимогою розкрити інформацію про банківські рахунки та транзакції кількох учасників протестів через смертельний обвал навісу на залізничному вокзалі в місті Новий Сад.

Про це повідомило незалежне сербське видання Radar, пише "Європейська правда".

Згідно з даними порталу, Управління з боротьби з відмиванням грошей Міністерства фінансів Сербії таємно надіслало запити до банків щодо перевірки рахунків п’яти відомих активістів, які беруть участь в антиурядових протестах.

Мова йде про лідерів громадських об'єднань та ініціатив, які організовують учасників протестів, зокрема про Софію Тодорович, керівницю сербської Молодіжної ініціативи з прав людини.

Сербська влада, за інформацією Radar, нібито запитувала банки про надходження і виведення коштів з рахунків активістів у національній та іноземній валюті та уповноважених керувати рахунками.

Як зазначає Radar, це вже не вперше, коли сербська влада застосовує банківську таємницю як інструмент тиску на людей, що протестують.

У 2020 році з'явилася інформація про те, що Сербське Міністерство фінансів, через Управління з боротьби з відмиванням грошей, намагалося отримати доступ до фінансової інформації осіб та організацій, які, як вважалося, готували "змову" проти президента Александара Вучича.

Протести студентів, які розпочалися у відповідь на обвал бетонного навісу на залізничному вокзалі в Новому Саді 1 листопада, що призвів до загибелі 15 осіб, тривають вже понад два місяці. Вони також спрямовані проти жорсткої реакції правлячої партії на спроби суспільства вшанувати пам'ять загиблих.

Протягом цього періоду студенти отримали підтримку від університетських викладачів, школярів, педагогів, юристів і деяких медичних працівників. Ця хвиля протестів стала наймасштабнішою за останні десятиліття в Сербії і охопила навіть найменші міста та села.

Регулярні демонстрації по всій Сербії створюють суттєві труднощі для президента Александара Вучича. На початку минулого тижня студентський рух змусив залишити свою посаду прем'єр-міністра Мілоша Вучевича, який є союзником Вучича.

Читайте також