Чи можливо отримати відстрочку, якщо вже накладено штраф від ТЦК: думка юристів
У цьому випадку ТЦК може уповільнити процедуру або вимагати надання додаткових документів, зазначають експерти.
В Україні триває загальна мобілізація, і виникає питання, чи можуть військовозобов'язані отримати відстрочку, якщо вже отримали штраф від ТЦК за ухилення. Про особливості цієї процедури розповіла партнерка юридичної фірми "Leshchenko, Doroshenko & Partners" Лідія Карплюк в коментарі для РБК-Україна.
Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації затверджений постановою Кабміну №560. Він регламентує питання оформлення відстрочки.
На думку юриста, в цьому регламенті відсутні положення, які б пов'язували результати оцінки поданого пакету документів особи зі сплатою або несплатою штрафу.
Комісія аналізує подану заяву разом із супутніми документами, перевіряє законність підстав для надання відстрочки. У разі необхідності вона формує запити до відповідних державних органів для отримання підтверджуючої інформації про право заявника на відстрочку або використовує дані з відкритих електронних реєстрів (п. 60 Порядку № 560).
"Отже, здійснюється перевірка документів, що підтверджують право на відстрочку, а не наявність боргів по сплаті штрафів за адміністративні правопорушення," - зазначає адвокат.
Одночасно, Сергій Савинський, радник юридичної компанії Gracers, зазначив, що якщо громадянин звертається до ТЦК для отримання відстрочки або бронювання, але раніше не з’явився у відповідь на повістку, отриману поштою, це не є обов'язковою підставою для відмови у наданні відстрочки чи броні.
"Сплата штрафу за недотримання правил військового обліку зазвичай усуває юридичні перешкоди для подальшого оформлення. Однак на практиці можуть виникнути деякі складнощі. ТЦК має право затягувати процес або запитувати додаткові документи", - підкреслив він.
Адвокат зазначив, що в разі наявності всіх умов для отримання відстрочки і подачі всіх необхідних документів, ТЦК повинно видати відстрочку, навіть якщо ви раніше не дотримувалися вимог щодо особистої присутності.
Як зазначалося в повідомленнях УНІАН, після набрання чинності закону про мобілізацію в Державній прикордонній службі України було заявлено, що уряд має можливість внести корективи до правил перетину кордону.
Невдовзі в Кабінеті Міністрів України оголосили про оновлення правил перетину кордону для студентів. Було підкреслено, що можливість виїзду на навчання за програмами академічної мобільності тепер доступна не тільки для дівчат, а й для хлопців.